YİN YOGA DERSLERİ

YİN YOGA DERSLERİ

Yin Yoga, bedeni çeşitli yoga pozlarıyla germek ve sıkıştırmak suretiyle enerji akışını dengelemeye çalışan bir yoga ekolüdür. Yin Yoga’nın diğer yoga ekollerinden en temel farkı, pozlarda uzun kalınması ve kasların olabildiğince serbest bırakılmasıdır. Böylece beden kendi ağırlığı ile çaba harcamadan ve izin verdiği ölçüde eklem ve bağ dokuya basılar uygular. Bedenin sınırlarını keşfederek ve bu sınırları koruyarak uygulanan baskılar, eklem hareketliliğinin korunmasına yardımcı olur. Böylece yaşam enerjisi  şeklinde ifade edelibilecek olan “chi” bedende sağlıklı bir şekilde akmaya başlar.

“Yin teslim olmak, izin vermek ve beslemektir” der Bernie Clark. Günümüz koşullarında mecburi bir uyum değil gönüllü teslim olmayı seçebilmek üzerine bir zihin konforu da sağlayan yin yoga çalışmaları, bedeninize rağmen değil bedeninizle birlikte hareket edebilmenin yolunu açar.

Her pozun kendine özgü deneyimini yaşayarak bedenin sürekli değişen pozlarda tepkilerini gözlemlemek bedeniniz ve hayatı algılayışınız hakkında ciddi bir farkındalık sağlar.

Yin Yoga dersleri hem yeni başlayanlar için hem de ileri seviye pratiği olan tüm öğrenciler için uygundur. Beden kısıtlılığı olan katılımcılar için çeşitli ekipmanlarla pozlarda rahat bir duruş sağlanarak ilerlenmektedir. Aynı sınıf ortamında her seviye öğrenci etkili ve güvenli bir ders deneyimi yaşayabilir.


Atölyeler